,,Bóg Rodzi się… w Tobie”

Jasełka Bożonarodzeniowe, to szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia, który powoduje, że ta uroczystość ma zawsze szczególny charakter, jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń.

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 13 grudnia  w naszej szkole został wystawiony montaż słowno – muzyczny ,,Bóg rodzi się…w Tobie”. Tym razem biblijne wydarzenia  odtworzyli  uczniowie klas 2.

Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Małgorzata Jereczek, która powitała zaproszonych gości: wójta Gminy Jana Klasę, przewodniczącego Rady Gminy Tomasza Naderzę, księdza Antoniego Stranca, z-cę przewodniczącego Rady Powiatu  Zbigniewa Kosińskiego, dyrektora szkoły z Nożyna Sebastiana Gąsiorka, dyrektorkę GCKiB Beatę Łozowską, licznie zgromadzonych rodziców, mieszkańców gminy oraz uczniów.

JASEŁKA  w  wykonaniu młodszych uczniów  było  wydarzeniem,  które przyniosło  ogrom  emocji   zarówno widzom  jak  i  jego Młodym Odtwórcom. Głębokie  zaangażowanie małych aktorów,  uwidoczniło  się  szczególnie w  sposobie  odtwarzania  betlejemskich  scen  –  dziecięca  gra  była  pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

Podczas Jasełek zaprezentował się też zespół instrumentalny, który pod batutą pana Jana Mizgiera zagrał na instrumentach kilka kolęd.

Grupa taneczno – wokalna przygotowana przez panią Annę Chomacką przedstawiła pantomimę do pastorałki ,,Mario, czy już wiesz”.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, rodziców jak i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły Pani Małgorzata Jereczek, która podziękowała uczniom za wspaniałe przedstawienie oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Wychowawcy klas p. Jolanta Wantoch Rekowska i p. Bożena Węsierska dziękują rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów dla swoich dzieci.

ŻYCZYMY OTWARTOŚCI NA INNYCH, ZWYKŁEGO UŚMIECHU I GESTU PODANIA RĘKI DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI, POWODUJĄCYCH PRZEMIANĘ W INNYCH I W NAS SAMYCH…

,,BO ZAWSZE WTEDY JEST BOŻE NARODZENIE”!

Do Wakacji Zostało :

Paź 13, 2021 Ocena: 0.00

Pasowanie na Ucznia

Wrz 01, 2021 Ocena: 0.00

Bal owoców i warzyw

Jesienny bal owoców i warzyw w oddziale przedszkolnym 0a

Konkurs plastyczny dary jesieni

Pan Tadeusz w Nowym Teatrze w Słupsku

Nowości wydawnicze w bibliotece szkolnej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Dziewczyny