Wieczornica z okazji 100-Lecia Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2018 r. o godzinie 18.00 odbyła się w naszej szkole uroczysta Wieczornica z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości pod nazwą „W hołdzie Niepodległej”.

Występy uczniów uświetnił pan Edmund Piotrowski, solista Opery na Zamku w Szczecinie oraz towarzyszący mu zespół muzyczny pod kierunkiem pana Eugeniusza Brzozeckiego, w składzie: pan Kazimierz Lewandowski - instrumenty dęte, pan Grzegorz Pietrasik - gitara basowa, pan Grzegorz Wantoch Rekowski - instrumenty klawiszowe, pan Andrzej Kara - perkusja.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor od powitania zaproszonych gości i przemówienia. Głos zabrał również wójt gminy, pan Jan Klasa oraz przedstawicielka Słupskiego Środowiska 27 WDP AK, pani Jadwiga Staniuk.

Następnie wspólnie odśpiewano hymn narodowy jako hołd złożony wszystkim tym, którzy ginęli w obronie niepodległości naszej Ojczyzny.

Goście wysłuchali montażu słowno - muzycznego ilustrującego drogę, jaką przeszła nasza Ojczyzna do odzyskania wolności. Młodzi wykonawcy opowiedzieli słowami poetów, czym jest patriotyzm, honor, duma narodowa. Opowiedzieli o pięknie naszej Ojczyzny. Utwory poetyckie pięknie okraszone zostały scenkami pantomimicznymi oraz piosenkami wykonanymi przez chór i solistki przygotowane przez nauczycielkę muzyki, panią Annę Stolc.

Znany z występów na Festiwalach Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu solista, zaprezentował kilka utworów
ze swojego repertuaru, a utwór Szumi łan ojczysty widzowie wykonali  wspólnie z artystą.

Nad całością czuwały panie: Dorota Gralak i Elżbieta Michnik.

Piątkowa wieczornica skierowana do mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka, to czas wyjątkowy - pełen wzruszeń, zadumy ale również radości.

Film z Uroczystości

(1 głos)

Do Wakacji Zostało :

Dzień Mamy

Maj 26, 2020 Ocena: 0.00

Dzień Dziecka- oddział przedszkolny 0b

Dzieci - Dzieciom

Dzień  Sportu Szkolnego

Przedszkolaki świętowały „Międzynarodowy Dzień dziecka”

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Dzieci z różnych krajów świata

Z okazji Dnia Dziecka …

Kochamy Mamy!

Mama - pierwsze i najpiękniejsze słowo na świecie.