Wieczornica z okazji 100-Lecia Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2018 r. o godzinie 18.00 odbyła się w naszej szkole uroczysta Wieczornica z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości pod nazwą „W hołdzie Niepodległej”.

Występy uczniów uświetnił pan Edmund Piotrowski, solista Opery na Zamku w Szczecinie oraz towarzyszący mu zespół muzyczny pod kierunkiem pana Eugeniusza Brzozeckiego, w składzie: pan Kazimierz Lewandowski - instrumenty dęte, pan Grzegorz Pietrasik - gitara basowa, pan Grzegorz Wantoch Rekowski - instrumenty klawiszowe, pan Andrzej Kara - perkusja.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor od powitania zaproszonych gości i przemówienia. Głos zabrał również wójt gminy, pan Jan Klasa oraz przedstawicielka Słupskiego Środowiska 27 WDP AK, pani Jadwiga Staniuk.

Następnie wspólnie odśpiewano hymn narodowy jako hołd złożony wszystkim tym, którzy ginęli w obronie niepodległości naszej Ojczyzny.

Goście wysłuchali montażu słowno - muzycznego ilustrującego drogę, jaką przeszła nasza Ojczyzna do odzyskania wolności. Młodzi wykonawcy opowiedzieli słowami poetów, czym jest patriotyzm, honor, duma narodowa. Opowiedzieli o pięknie naszej Ojczyzny. Utwory poetyckie pięknie okraszone zostały scenkami pantomimicznymi oraz piosenkami wykonanymi przez chór i solistki przygotowane przez nauczycielkę muzyki, panią Annę Stolc.

Znany z występów na Festiwalach Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu solista, zaprezentował kilka utworów
ze swojego repertuaru, a utwór Szumi łan ojczysty widzowie wykonali  wspólnie z artystą.

Nad całością czuwały panie: Dorota Gralak i Elżbieta Michnik.

Piątkowa wieczornica skierowana do mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka, to czas wyjątkowy - pełen wzruszeń, zadumy ale również radości.

Film z Uroczystości

Do Wakacji Zostało :

Paź 13, 2021 Ocena: 0.00

Pasowanie na Ucznia

Wrz 01, 2021 Ocena: 0.00

W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu52019

Bal owoców i warzyw

Jesienny bal owoców i warzyw w oddziale przedszkolnym 0a

Konkurs plastyczny dary jesieni

Pan Tadeusz w Nowym Teatrze w Słupsku

Nowości wydawnicze w bibliotece szkolnej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej