Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – robimy sok w przedszkolu „Kto soki pije, ten długo żyje!”

Krasnale wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach, dnia 04.10.2019 postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok  z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie…Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”!

Dzień Dziewczynek w klasie VIa

Paź 16, 2019 Rate: 0.00

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

Paź 11, 2019 Rate: 0.00